Xhaka zverdhet, Arsenali e fillon me fitore

Futboll

Xhaka zverdhet, Arsenali e fillon me fitore

Nga: K. Goca Më: 5 gusht 2022 Në ora: 22:50
Arsenali e fillon me fitore

Arsenali e ka filluar në mënyrën më të mirë edicionin e ri në Premier League. 

Arsenali ka fituar derbin londinez si mysafirë, me rezultat 2:0 ndaj Crystal Palace-s.

Martinelli në minutën e 26-të dhe Guehi në atë të 85-tën autogol, shënuan për fitoren e Arsenaliz.

Në fund të pjesës së parë përkatësisht në minutën e 44-të, Granit Xhala u ndëshkuar me karton të verdhë.

Xhaka u paraqit standard, tregoi angazhim të pashoq dhe e filluan mbarë edicionin e ri në Premier League, duke rrëmbyer tre pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat