Benzema bëhet lojtari i dytë në histori...

Futboll

Benzema bëhet lojtari i dytë në histori...

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 00:21
Benzema

Benzema bëhet lojtari i dytë në histori...

Karim Benzema, me golin e shënuar në Superkupën e Europës ndaj Frankfurtit, është bërë lojtari i dytë me më së shumti gola në historinë e Real Madridit.

Francezi realizoi në minutën e 64-t, falë një asistimi të marrë nga Vinicius Zhunior. Ku ishte goli i 324-të i Karimit me fanellën e Real Madridit në ndeshjet zyrtare, që i mjafton për të qenë golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e klubit, duke e kaluar legjendën e “Los Blancos”, Raul.

Aktualisht vetëm Kristiano Ronaldo ka më shumë gola se Benzema, plot 451. Një diferencë e konsiderueshme kjo mes francezit dhe portugezit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat