Jesus me notën 9.0, por Granit Xhaka...

Futboll

Jesus me notën 9.0, por Granit Xhaka...

Nga: Kemajl Goca Më: 13 gusht 2022 Në ora: 18:25
Granit Xhaka.

Futbollisti Gabriel Jesus është lojtar i ndeshjes. 

Jesus është trim i fitores së Arsenalit me rezultat 4:2 ndaj Leicester Cityt, në takimin e javës së dytë të Premier League. 

Jesus shënoi dy gola dhe asistoi në dy të tjerët, duke u vlerësuar me notën 9.0 nga faqja e specializuar “Sofascore”. 

Image

Notat

Granit Xhaka është ndër më të dalluarit, me një gol dhe një asistim, u vlerësua me notën 7:7. 

Manchester City kryeson me 6 pikë sa ka edhe Arsenali në pozitën e dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat