Kontratë 5-vjeçare, kampioni i Europës gati të firmosë

Futboll

Kontratë 5-vjeçare, kampioni i Europës gati të firmosë

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 12:06
Kontratë 5-vjeçare, kampioni i Europës gati të firmosë

Domeniko Berardi është pranë arritjes së marrëveshjes për rinovimin e kontratës me Sasuolon.

Sipas asaj që raporton “TuttoMercatoWeb”, kampioni i Europës me Italinë në “EURO 2020”, ka arritur marrëveshjen e zgjatjes së bashkëpunimit me një kontratë 5-vjeçare ku do ta mbajë të lidhur sulmuesin për të paktën deri më 30 qershor 2027 në Rexhio-Emilia.

Me rinovimin e kontratës, 28-vjeçari pritet të përfitojë rreth 3 milionë euro neto në sezon.

Ky është viti i tij i 11 me fanellën e Sasuolos teksa në këtë sezon aktual, Domeniko Berardi është aktivizuar në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Serinë A ndaj Juventusit në stadiumin “Allianz” duke u aktivizuar përgjatë gjithë 90 minutëshit në humbjen e emilianëve me rezultatin 3-0.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat