Arena “Todor Proeski” ringjallë shumë kujtime të mira për Nderim Nexhipin!

Futboll

Arena “Todor Proeski” ringjallë shumë kujtime të mira për Nderim Nexhipin!

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 19:22
Nderim Nexhipi

FC Shkupi dhe FC Ballkani sonte me fillim në ora 21:00 në arenën “Todor Proeski” do të zhvillojnë ndeshjen e parë “play-off” në kuadër të Ligës së Konferencës.

Të dyja skuadrat janë kampionë në vendet respektive, ndërsa përmes ndeshjeve të “play-off” të Ligës së Konferencësn, do të tentojnë të sigurojnë biletën për në fazën e grupeve.

Skuadra e FC Ballkanit që gjatë ditës së djeshme mbërriti në Shkupin tonë, me ç’rast në orët e pasditës zhvilloi edhe stërvitjen zyrtare në arenën “Todor Proeski”.

Bashkë me skuadrën nga Suhareka në fushë zbriti dhe drejtori sportiv, Nderim Nexhipi, një emër i njohur për futbollin tonë vendor, e në veçanti për publikun shkupjan, duke pasur parasysh se i njëjti pikërisht te FC Shkupi, ish Slloga Jugomagnati kishte nisur karrierën, ku si 16-vjeçar të bëjë atë transferim historik te Herta e Berlinit.

Pas rikthimit të tij në stadiumin “Todor Proeski”, Nexhipi është bërë nostalgjik.

“Shumë kujtime të mira në këtë stadium. Futbolli më shumë se një lojë”, kishte shkruar drejtori sportiv i Ballkanit, duke aluduar edhe në ato ndeshje të mëdha me Rabotniçkin, kur në Shkup kjo skuadër sillte skuadra me emër, si Bolton, Lille, ndërsa përveç tij me fanellën e “romantikëve” me mjaft sukses luanin edhe Ertan Demiri dhe Minas Osmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat