​Sot starton Superliga e Shqipërisë, hapet me një superderbi

Futboll

​Sot starton Superliga e Shqipërisë, hapet me një superderbi

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 09:47
Foto ilustrim

Edicioni i ri i Superligës së Shqipërisë 2022/23 do të startojë sot.

Janë dhjetë skuadra të elitës së futbollit shqiptar që do të garojnë këtë sezon për t’i arritur objektivat e tyre.

Në këtë grup janë futu dy klube të reja nga kategoria e dytë e që janë Bylisi dhe Erzeni, transmeton KosovaPress.

Sot do të zhvillohet ndeshja e parë dhe e vetme ku në stadiumin e Kukësit, me fillim nga ora 17:00 do të ballafaqohen Kukësi dhe Tirana.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat