Mbappe apo Haaland? Ja kë zgjedh Scholes

Futboll

Mbappe apo Haaland? Ja kë zgjedh Scholes

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 09:01
Paul Scholes

Ish-futbollisti i Manchester United, Paul Scholes e krahasoi Kylian Mbappe me Erling Haaland.

“Nëse po flasim për lojtarin e ri më të mirë në botë, atëherë vendos Kylian Mbappe mbi Erling Haaland. Mbappe nuk është vetëm një sulmues i pastër, ka më shumë në lojën e tij. Ai mund të shkojë gjerësisht, ai mund të mposhtë kundërshtarët, ai është shumë i shpejtë.

Mos më keqkuptoni, Haaland është shumë i mirë, por ai është thjesht një golashënues”, tha Scholes për The Overlap.

Kujtojmë se këtë vit Kylian Mbappe nënshkroi kontratë të re me PSG-në dhe Erling Haaland e ndërroi Borussia Dortmundin në Manchester City. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat