Skuadrat shqiptare kërkojnë fitore në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut

Futboll

Skuadrat shqiptare kërkojnë fitore në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut

Nga: Kemajl Goca Më: 29 shtator 2022 Në ora: 18:15
Pamje nga një ndeshje e Shkupit

Janë të njohur gjyqtarët e javës së nëntë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut në futboll

Struga Trim Lum, Shkupi dhe Shkëndija e Tetovës, kërkojnë fitore.

Struga e pamposhtur do të luajë në udhëtim me Makedonija GP, ndërsa Shkupi e pret në Çair të dytin Sileksin.

Shkëndija përballet me Pobedën në Prilep.

Java e 9-t 
E shtunë 

Makedonija GP - Strugë TL, Aleksandar Stavrev (Shkup)
Bregallnica – Rabotniçki, Aleksandar Grujoski (Kërçovë)

E diel, 
Tikveshi – Skopje, gjyqtar Stojançe Stojanov (Shtip)
Shkupi – Sileksi, Jovan Kachevski (Strugë)
Pobeda - Shkendija: Stojance Trpçevski (Kavadar)
Ndeshjet fillojnë në orën 15.00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat