Kështu renditen katër skuadrat shqiptare në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut 

Futboll

Kështu renditen katër skuadrat shqiptare në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut 

Nga: Kemajl Goca Më: 2 tetor 2022 Në ora: 19:06
Voska Sport

Voska Sport e Ohrit, Arsimi i Çegranit, Gostivari dhe Besa e Dobërdollit, katër skuadra shqiptare që garojnë në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut.

Në gjashtë javët e para qëndrojnë shumë mirë me rezultate.

Voska synon elitën po ashtu edhe Gostivari, Arsimi është befasia më e këndshme deri me tash sikur edhe Besa.
   
Liga e Dytë e Maqedonisë së Veriut

Arsimi – Boreci 9:0
Bellasica  Besa 1:0
Pelisteri – Voska Sport 1:1 
Slloga - Gostivari 0:1
Teteksi – Sasa 0:2 u ndërpre
Vardari – Pehçevo 2:0
Ohri – Detonit me 12 tetor
Kozhuf – Karaormani me 12 tetor.

 Tabela

1. Vardari    6    5    1    0    14:2    16
2. Voska Sport    6    4    2    0    14:4    14
3. Gostivari    5    3    2    0    10:6    11
4. Pelisteri    6    3    2    1    8:6    11
5. Detonit Junior    5    3    1    1    9:5    10
6. Arsimi 1973    6    3    0    3    13:6    9
7. Bellasica    6    2    2    2    9:7    8
8. Besa Dobërdoll    6    2    2    2    7:7    8
9. Kozhuf    5    2    1    2    7:6    7    7
10. Teteks        2    1    2    8:8    7
11. Slloga     5    1    3    1    5:5    6
12. Karaormani    5    1    1    3    5:7    4    
13. Ohri    5    1    1    3    2:5    4
14. Kit-Go Pehcevo    6    0    3    3    3:9    3
15. Sasa Makedonska 5    0    2    3    3:9    2
16. Boreci    6    0    0    6    3:28    0

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat