Bayerni nuk tregon mëshirë për ekipin çek

Futboll

Bayerni nuk tregon mëshirë për ekipin çek

Nga: K. G. Më: 4 tetor 2022 Në ora: 19:07
Bayerni

Bayerni i Munihut ka shënuar fitore të thellë, me rezultat 5:0 ndaj ekipit çek Plzen. 

Bavarezët regjistruan fitoren e tretë rresht në kuadër të Grupit C të Champions League në futboll.  

Në minutën e 7-tën, Leroy Sane shënon për 1:0. 

Image

Në minutën e 13-të, Serge Gnabry thellon epërsinë në 2:0.

Sadio Mane në minutën 21-të realizon për 3:0.

Në pjesën e dytë pikërisht në minutën e 50-të, Sane shënon golin e dytë dhe të rezultatit 4:0.
Choupo-Moting në minutën e 59-të vulosi fitoren në 5:0.

Bayerni kryeson me 9 pikë dhe Plazen është në fund me 0 pikë.

Plzen deri me tash ka shënuar vetëm një gol e ka pësuar gjithsejt 12, ndërsa Bayerni ka shënuar nëntë gola dhe asnjë nuk e ka pësuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat