Drita importon tre pikë nga Skenderaj

Futboll

Drita importon tre pikë nga Skenderaj

Nga: K. G. Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 14:51
Drita

Drita e Gjilanit kthehet me tre pikë të mëdha nga stadiumi "Bajram Aliu" në Skenderaj. 

Tre pikë domethënëse për liderin e kampionatit.

Drita e ka mposhtur me rezultat 3:1 Drenicën, në takimin e fundit të pjesës vjeshtore përkatësisht të javës së 18-të të elitës së futbollit të Kosovës. 

Golat i realizuan për Dritën Marko Simonovski (42' e 69')  dhe Besnik Krasniqi (79' - nga penalltia) dhe për Drenicënr ealizoi Besnik Krasniqi (85' - autogol).

Drita kryeson me 38 pikë por ka 4 ndeshje e 8 pikë më shumë se Ballkani dhe Drenica zë vendin e gjashtë me 20 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat