​Holanda kualifikon kualifikimin me fitore ndaj Katarit, formacionet e mundshme

Futboll

​Holanda kualifikon kualifikimin me fitore ndaj Katarit, formacionet e mundshme

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 10:43
​Holanda kualifikon kualifikimin me fitore ndaj Katarit, formacionet e mundshme

Holanda është shumë afër kualifikimit në 16-shen e Kampionatit Botëror dhe do ta arrinte këtë objektiv nëse e mposht sot Katarin.

Holandezët e kryesojnë grupin A me katër pikë, dhe fitorja e sotme do t’i konfirmonte ata si lider të këtij grupi.

Ndeshja starton nga ora 16:00 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Holanda: Noppert; Timber, Van Dijk, Ake; Dumfries, De Jong, Klaassen, De Roon, Blind; Gakpo, Bergwijn.

Katari: Barsham; Miguel, Hassan, Mohamad, Khoukhi, Ahmed; Al-Haydos, Boudiaf, Madibo; Muntari, Ali.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat