Shqiptari titullar në fitoren e Fenerbahces

Futboll

Shqiptari titullar në fitoren e Fenerbahces

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 22:38
Fenerbahce

Fenerbahce e futbollistit shqiptar Ezgian Alioskit fitoi me rezultat 3:1 në një ndeshje miqësore ndaj spanjollëve të Rayo Vallecanos.

Mysafirët nga Spanja kaluan në avantazh 0:1 me golin e Trejos në minutën e 22-të. 

Në minutën e 71-të turqit arritën të barazojnë me Osayi-Samuel nga penalltia.

King kaloi ekipin në epërsi në minutën e 76-të, ndërsa Kadioglu shënoi për 3:1 në minutën e 83-të.

Ezgian Alioski ishte në formacionin e parë për ekipin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat