Historike/ Gazeta zvicrane për herë të parë vendos Granit Xhakën në ballinën kryesore

Futboll

Historike/ Gazeta zvicrane për herë të parë vendos Granit Xhakën në ballinën kryesore

Nga: M.Haziri Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 22:51
Granit Xhaka

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë po vazhdon edhe sot të mbetet temë kryesore në opinonin vendor dhe atë ndërkombëtar.

Ballinat e seciles media janë “pushtuar” me dy shqiptarët që arritën të sjellin fitoren e Zvicrës kundër Serbisë.

Gazetari Enver Robelli, përmes një postimi në Facebook ka publikuar ballinën e e gazetës Sonntags Zeitung, që figuron të jetë Granit Xhaka, përcjell “Bota sot”.

“Pas 30 vitesh ky është komenti i parë që botohet në faqen e parë të gazetës Sonntags Zeitung. Ngjarjet e mëdha përjetësohen me ballina historike”, shkroi ndër të tjera Robelli.

Postimi i plotë

Rrnoftë Granit Xhaka!

Ballina e Sonntags Zeitung nesër.

Para se të fillojë punën shtypshkronja, një pamje e ballinës për botën digjitale.

Pas 30 vitesh ky është komenti i parë që botohet në faqen e parë të gazetës Sonntags Zeitung. Ngjarjet e mëdha përjetësohen me ballina historike. Lexuesit mes Zürichut dhe Gjenevës gazetën e gjejnë nesër në çdo kiosk!

Image
Faqja e parë e gazetës Sonntags Zeitung
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat