Policia deklarohet për vdekjen e futbollistit, Erion Kajtazi

Futboll

Policia deklarohet për vdekjen e futbollistit, Erion Kajtazi

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 10:17
Erion Kajtazi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje pas të shtunën ndërroi jetë sulmuesi i Trepça ’89, Erion Kajtazi, i cili do të varroset sot.

Sipas PK-së, pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, Kajtazi është dërguar në emergjencën e spitalit të Prizrenit, ku nga mjeku përgjegjës është konstatuar se trupi i viktimës mashkull është pa shenja jete.

Policia bëri të ditur se rasti ka ndodhur në fshatin Korish, të shtunën rreth orës 13:45.

“Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me urdhër të së cilit trupi i pajetë i është dorëzuar familjarëve për ceremoni. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin e PK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat