Struga Trim Lum kampion vjeshtor në Maqedoninë e Veriut

Futboll

Struga Trim Lum kampion vjeshtor në Maqedoninë e Veriut

Nga: K. Goca Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 15:13
Struga Trim Lum

Skuadra shqiptare, Struga Trim Lum, ka shënuar sukses historik që si ekziston si kolektiv.

Struganët janël kampion vjeshtor në Maqedoninë e Veriut.  

Struga ka shënuar fitore me rezultat 1:0 nsdaj Akademia Pandev, në takimine javës së 17-të.

Autor i golit është futbollisti Ilievski në minutën e 69-të.

Struga kryeson me 36 pikë, ka pesë më shumë se Shkupi në pozitën e dytë dhe Akademia Pandev renditet në vend të nëntë me 12 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat