Nga 4.500 deri më 7.500 euro një bileta vetëm për të parë Lionel Messin

Futboll

Nga 4.500 deri më 7.500 euro një bileta vetëm për të parë Lionel Messin

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 23:07
Messi

Në "Katar 2022" është duke u bërë nami.

Sipas raportimeve të fundit, një biletë “premiun” që garanton edhe ushqimin e një vend të mirë në stadium, shkon deri në 7500 ndërsa shumë argjentinas që kanë udhëtuar nga vendi i tyre deri në Doha, janë të gatshëm të bëjnë çmenduri për të qenë të pranishëm në stadium

Nuk është dicka e rrallë që në një aktivitet futbolli një pjesë e biletave të kalojë në duart e tregëtarëve në të ashuquajturin “treg të zi”.

Por deri më tani nuk ishte dëgjuar një gjë e tillë në një vend si Katari, ku deri më tani duket se gjithçka është në kontroll të autoriteteve organizative, apo edhe kërkesa nuk ka qenë shumë e lartë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat