Inzaghi e injoron dhe Shqipëria është e dashuruar marrëzisht pas tij

Futboll

Inzaghi e injoron dhe Shqipëria është e dashuruar marrëzisht pas tij

Më: 21 mars 2023 Në ora: 17:59
Kristjan Asllani

Kristjan Asllani ka fare pak minuta te Interi në këtë sezon. Inzagi e ka injoruar vazhdimisht mesfushorin shqiptar, që erdhi me pritshmëri të madhe nga Empoli.

Por sa herë që ky lojtar është futur në fushë me zikaltërit ka treguar vlerat e tij.

Në këtë mendim është edhe media italiane, Libero, e cila shkruan:

“Duke parë skuadrën e Interit, nuk mungojnë alternativat për Inzaghin, si Kristjan Asllani, një lojtar i marrë verën e kaluar nga Empoli për 14 milionë euro mes huazimit dhe riblerjes, por asnjëherë i përfshirë realisht nga trajneri.

Shqiptari ka një potencial në jashtëzakonshëm”, shkruan Libero.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat