Granit Xhaka shënon, Arsenali marshon drejt titullit në Angli

Futboll

Granit Xhaka shënon, Arsenali marshon drejt titullit në Angli

Nga: K. Goca Më: 1 prill 2023 Në ora: 17:51
Granit Xhaka

Arsenali ka shënuar fitore të madhe me rezultat 4:1 ndaj Leeds Utd, në takimin që u zhvillua në stadiumin “Emirates”.

Granit Xhaka u paraqt standard si zakonisht duke dhuruar lojë të mirë.

Xhaka me Arsebalin marshojnë drejt titullit në Angli

Në minutën e 84-të, Xhaka ka realizuar për fitoren 4:1.

Xhaka shënoi gol të bukur me kokë në këndin e djathtë. 

Për Arsenalin shënuan Jesus (35' e 55'), White (47'), Xhaka (84’) dhe për Leeds  realizoi Kristensen (76').

Arsenali kryeson me 72 pikë, duke lënë pas Manchester Cityn me 64 dhe Leeds është i 17-ti me 26 pas 29 jave në Preier League.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat