Shqipëria përparon për një pozitë në FIFA - Bota Sot
Shqipëria përparon për një pozitë në FIFA

Futboll

E premte, 19 tetor 2018

Shqipëria përparon për një pozitë në FIFA

Më: 9 mars 2017 Në ora: 14:52
Pamje nga një ndeshje

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll ka fituar një pozicion në renditjen e re të FIFA-s për muajin Mars. Kombëtarja kuqezi është ngjitur në vendin e 54-t, në kuotën e 623 pikëve. 

Gianni De Biasit la pas në klasifikimin e ri përfaqësuese të tilla si Australia apo edhe Izraeli, kombëtarja që bën pjesë në të njëjtin grup kualifikues me ne dhe që në nëntor na shkaktoi atë humbje të hidhur me rezultatin 0:3, brenda në Elbasan Arena.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test