Chelsea shfaq interesim për Nainggolanin dhe Rudigerin - Bota Sot
Chelsea shfaq interesim për Nainggolanin dhe Rudigerin

Futboll

E martë, 16 tetor 2018

Chelsea shfaq interesim për Nainggolanin dhe Rudigerin

Më: 8 maj 2017 Në ora: 14:32
Radja Nainggolan dhe Antonio Rudiger.

Antonio Conte i ka hedhur sytë nga Roma për tregun e transferimeve.

Sipas tabloidit britanik “The Sun”, skuadra londineze Chelsea është gati të ofrojë 80 milionë euro për dy prej futbollistëve më të rëndësishëm të verdhekuqve, Radja Nainggolan dhe Antonio Rudiger.

Gjithnjë sipas këtij tabloidi, belgu, i cili verën e kaluar ishte pranë kalimit te Blutë, është tej mase i acaruar për faktin që nuk ka mundur të fitojë një titull në Itali, e dëshiron një transferim në Ligën Premier te një skuadër që synon fitimin e Ligës së Kamionëve.

Përsa i përket Rudiger, klubi londinez do të kërkojë blerjen e tij për të kompesuar tentativën e dështuar për të siguruar kartonin e Kalidou Koulibaly nga Napoli.

Për Nainggolanin ka shfaqur interesim edhe Interi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test