Mirlind Kryeziu, shqiptari që po luan mirë në Zvicër! - Bota Sot
Mirlind Kryeziu, shqiptari që po luan mirë në Zvicër!

Futboll

E martë, 23 tetor 2018

Mirlind Kryeziu, shqiptari që po luan mirë në Zvicër!

Më: 20 shtator 2017 Në ora: 17:34
Mirlind Kryeziu, shqiptari që po luan mirë në Zvicër!

Mirlind Kryeziu, 20 vjeçar, luan si qendërmbrojtës tek Zurich. Është i gjatë 1.96m dhe në Transfermarkt vlen 250.000. Tash e një kohë, Kryeziu vuan nga një lëndim, mirëpo shpejt pritet rrikthimi i tij.

Ish. antari i Biel Bienne, përfaqëson Zvicrrën U21, mirëpo ende s’ka debutuar, teksa më parë ka realizuar paraqitje për grupmoshat U20, U19, U18, U17 dhe U16 të tyre. Ndoshta shtatëlarti i Zurichut, duhet të ftohet te grupmoshat U21 të Kosovës, shkruan në faqen e Perfaqesuesja e Kosoves-Dardanët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test