Petkoviç vlerëson kundërshtarët e Zvicrës dhe shpreson në rikuperimin e lojtarëve të lënduar - Bota Sot
Petkoviç vlerëson kundërshtarët e Zvicrës dhe shpreson në rikuperimin e lojtarëve të lënduar

Futboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Petkoviç vlerëson kundërshtarët e Zvicrës dhe shpreson në rikuperimin e lojtarëve të lënduar

Fitim Dika Nga Fitim Dika Më 17 tetor 2017 Në ora: 19:36
Vladimir Petkovic

Dy ndeshje e mbajnë pezull rrugëtimin e Zvicrës drejt Rusi 2018, përkundër që gjatë eliminatoreve ata fituan të gjithë ndeshjet, duke humbur vetëm një, shkruan “Bota sot”. Balotazhi do jetë kundër Irlandës Veriore.

Në intervistën e trajnerit helvet, Vladimir Petkovic, ai thotë: “Duhet të harrojmë çfarë kemi arritur në fazën eliminatore dhe të fokusohemi te dy ndeshjet e radhës. Shpresojmë të mos kemi lëndime, kemi respekt për kundërshtarin, por duhet të japim gjithçka për fitore.”

Petkoviç ka vlerësuar veçanërisht mbrojtjen e ekipit kundërshtar./Bota sot
 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test