Sioni kërkon Shkëlzen Gashin, ja sa fiton në MLS - Bota Sot
Sioni kërkon Shkëlzen Gashin, ja sa fiton në MLS

Futboll

Sioni kërkon Shkëlzen Gashin, ja sa fiton në MLS

Fitim Dika Nga Fitim Dika Më 20 tetor 2017 Në ora: 10:09
Shkëlzen Gashi

Duket se Paolo Tramezzani ka kujtime të mira si nd.trajner në Shqipëri dhe kjo kuptohet se në klubin që drejton tani FC Sion, ka thirrur disa shqiptarë.

Sipas medias zvicerane “Blick” ftesa e fundit për të është Shkëlzen Gashi (29), që në vendin helvet njihet si mbreti i golashënuesve. Para tre viteve ai shënoi 19 gola për GC, ndërsa një sezonë më vonë 22 gola për FC Basel.

Sioni deri më tani në 11 ndeshje të zhvilluara ka grumbulluar vetëm 12 pikë, dhe Tramezzani është afër shkarkimit.

Por problemi qëndron se Gashi ka një kontratë në MLS deri 2020. Në 2017 ai fitoi zyrtarisht 1'635'708.75 franga./Bota sot

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test