Deklaratë e çuditshme nga Pogba: Uroj të lëndohen lojtarët e Cityt - Bota Sot
Deklaratë e çuditshme nga Pogba: Uroj të lëndohen lojtarët e Cityt

Futboll

E hënë, 15 tetor 2018

Deklaratë e çuditshme nga Pogba: Uroj të lëndohen lojtarët e Cityt

Më: 3 dhjetor 2017 Në ora: 14:07
Pogba u ndëshkua me karton të kuq pas ndërhyrjes së ashpër ndaj Bellerin

Manchester United ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Arsenali 1-3.

‘Djajtë e Kuq’ kësisoj kanë mbetur ngarë për titull të kampionit dhe njëherit ndjekësit më të afërm të Manchester Cityt.

Por në ndeshjen derbi për Unitedin do të mungojë mesfushori francez, Paul Pogba që u ndëshkua me karton të kuq ndaj Arsenalit.

E francezi pas ndeshjes ka çuditur të gjithë duke uruar që lojtarët e Cityt të pësojnë lëndime dhe të mos mund të paraqiten përballë Unitedit.

“Ndihem keq që nuk do të luaj në derbi pasi dëshiroja ta ndihmoja skuadrën time”, ka thënë Pogba.

“E di që nuk është mirë të thuash gjëra të tilla, por uroj që edhe Manchester City të ketë lojtarë të lënduar për derbin ndaj nesh”, u shpreh francezi.

Ai është ankuar se thuajse në çdo derbi Unitedit i mungojnë lojtarët kryesorë.

“Njerëzit nuk e vënë re por ne në çdo derbi kemi mungesa të lojtarëve kryesorë ndërsa e njëjta gjë nuk ndodh te City”, ka përfunduar Pogba.

Manchester United dhe të jetë nikoqir i rivalit lokal në ‘Old Traford’ të dielën e ardhshme me fillim nga ora 17:30.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test