Shënuesit më të mirë në Champions League - Bota Sot
Shënuesit më të mirë në Champions League

Futboll

E premte, 19 tetor 2018

Shënuesit më të mirë në Champions League

Nga: K.Goca Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 14:25
Ronaldo

Futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo, është në krye të listës së shënuesve të fazës së grupeve në Champions League. Ronaldo realizoi nëntë dhe është në krye të shënuesve, me tri më shumë se Ben Yedder (Sevilla), Cavani (PSG), Firmino (Liverpool), Neymar (PSG), Kane (Tottenham).

Lista e shënuesve:

Ronaldo (Real Madrid) 9

Ben Yedder (Sevilla)     6

Cavani (PSG)       6

Firmino (Liverpool)      6

Kane (Tottenham)        6

Neymar (PSG)     6       4

Aboubakar (Porto)       5

Coutinho (Liverpool)    5

Salah (Liverpool) 5

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test