Shqipëria në një vazo me Serbinë dhe Greqinë në Ligën e Kombeve - Bota Sot
Shqipëria në një vazo me Serbinë dhe Greqinë në Ligën e Kombeve

Futboll

E shtunë, 20 tetor 2018

Shqipëria në një vazo me Serbinë dhe Greqinë në Ligën e Kombeve

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 19:24
Pamje nga incidenti Serbi-Shqipëri, kur u sulmuan shqiptarët nga shovenistët serb

Janë caktuar të gjitha vazot brenda grupeve në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e Shqipërisë në futboll është vendosur në vazon e dytë të Grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë. Shqipëria do të përballet me nga një ekip prej secilës vazo, por jo me ato që i ka në vazo, pra me Serbinë, Greqinë ose Norvegjinë

Shorti për fazën e grupeve do të hedhet më 24 janar të 2018-s.

Orari i plotë i ndeshjeve:

1: 6-8 shtator 2018

2: 9-11 shtator 2018

3: 11-13 tetor 2018

4: 15-17 tetor 2018

5: 15-17 nëntor 2018

6: 18-29 nëntor 2018

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test