Gremio finalisti i parë i Kupës së Botës për Klube - Bota Sot
Gremio finalisti i parë i Kupës së Botës për Klube

Futboll

E premte, 19 tetor 2018

Gremio finalisti i parë i Kupës së Botës për Klube

Më: 13 dhjetor 2017 Në ora: 00:53
Festimi i golit

Gremio ka fituar me rezultat minimal 1:0 ndaj Pachuca në kohën shtesë, për të siguruar finalen e Kupës së Botës për Klube

Skuadra braziliane, Gremio ka kaluar në finale të Kupës së Botës për Klube, pas fitores me rezultat minimal 1:0 ndaj skuadrës meksikane Pachuca.

Pjesa e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 0:0, por brazilianët në minutën e 95 shënuan golin e vetëm dhe të fitores me anë të Everton.

Gremio në finale do të pres Al Jazira ose Real Madrid, që nesër takohen në gjysmëfinalen e dytë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test