Conte është realist: Vështirë ta arrijmë Cityn - Bota Sot
Conte është realist: Vështirë ta arrijmë Cityn

Futboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Conte është realist: Vështirë ta arrijmë Cityn

Më: 13 dhjetor 2017 Në ora: 13:46
Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte

Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte, ka deklaruar se është e vështirë që të arrihet në tabelë Manchester City.

Menaxheri i Bluve pas fitores ndaj Huddersfield ka preferuar të jetë i sinqertë me gjasat e ekipit të tij.

“Mendoj se kur e thuani të vërtetën, kjo është e vërteta”.

“Tani ne kemi 14 pikë më pak se Manchester City. Ata i kanë fituar 15 ndeshje dhe kanë barazuar në një. Në anën tjetër ne kemi humbur katër ndeshje”.

“Kur keni një konkurrues si Manchester City që secilën ndeshje fiton është e vështirë të mendosh se mund të luftosh për titull. Ne jemi Chelsea, ne jemi klub i madh, ne duhet të luftojmë”, u shpreh Conte.

Aktualisht Manchester City ka 14 pikë më shumë në tabelë se sa Chelsea.

City sonte mbrëma përballet me Sëansean në udhëtim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test