Juventusi superfuqi për Torinon, në gjysmëfinale - Bota Sot
Juventusi superfuqi për Torinon, në gjysmëfinale

Futboll

E diel, 21 tetor 2018

Juventusi superfuqi për Torinon, në gjysmëfinale

Nga: Kemajl Goca Më: 3 janar 2018 Në ora: 22:45
Juventusi

Skuadra e Juventusit nuk fal asnjë ekip, kësaj radhe nuk tregoi mëshirë as për ekipin e të njëjtit qytet, Torino, duke e mposhtur me rezultat 2:0.

Juve u kualifikua në gjysmëfinale e cila do të ndeshet me Atalantën e portierit Etrit Berisha, "Zonja e Vjetër: ka qenë më e mirë se skuadra torineze dhe triumfun me golat e Costas (15') e Mandzukicit (67').

Kampioni italian është ndër favoritët kryesorë për ta fituar Kupën e Italisë, kur kihet parasysh edhe ekipin që ka. Në gjysmëfinale takohen: Juventus-Atalanta dhe Milan-Lazio.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test