Me Aubameyang dhe Mkhitaryan, Arsenali bëhet me super-formacion - Bota Sot
Me Aubameyang dhe Mkhitaryan, Arsenali bëhet me super-formacion

Futboll

E shtunë, 20 tetor 2018

Me Aubameyang dhe Mkhitaryan, Arsenali bëhet me super-formacion

Më: 19 janar 2018 Në ora: 20:23
Arsene Wenger

Henrik Mkhitaryam dhe Pierre Emerick Aubameyang janë afër kompletimit të transferimit të skuadra e Arsenalit.

Largimi i Sanchezit në drejtim të Manchester Unitedit, ka detyruar Arsenalin të ndërhyjë në tregun e transferimeve për të përforcuar fazën e sulmit.

Henrik Mkhitaryan i Unitedit dhe Pierre Emerick Aubameyang i Dortmundit, janë pranë arritjes së marrëveshjes me Arsenalin.

Me transferimin e këtyre dy lojtarëve, Arsenali do të krijonte një fazë të sulmit për lakimi, me Ozil, Aubameyang, Mkhitaryan dhe Lacazette.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test