Juventusi ka refuzuar 50 milionë euro për Alex Sandron - Bota Sot
Juventusi ka refuzuar 50 milionë euro për Alex Sandron

Futboll

E hënë, 22 tetor 2018

Juventusi ka refuzuar 50 milionë euro për Alex Sandron

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 14:47
Alex Sandro

Agjenti i njohur Federico Pastorello, ka folur për disa çështje rreth futbollit italian dhe transferimeve të klubeve.

Pastarello ka thënë se Mauro Icardi do të largohet nga Interit, ndërsa ka zbuluar se Juve ka refuzuar 50 milionë euro për Alex Sandron.

“Emre Can është një përfitim i madh, pasi vjen si transferimi i lirë. Marotta dhe Paratici, kanë bërë mirë”.

“Juventusi është një klub që synon Ligën e Kampionëve, për atë po marrin lojtarë të rëndësishëm gjerman”.

“Alex Sandro? Juventus ka refuzuar 50 milionë euro në verë. Nëse braziliani arrin përsëri formën e tij më të mirë, oferta mund të rritet në 60 milionë”.

“Asamoah? Ai është mirë të Juve dhe po luan më shumë tani, por pas shumë viteve në Itali, mund të largohet për një eksperiencë tjetër”.

“7-8 ekipe kanë pyetur për Asan. Dyert i ka të hapura”, ka thënë Pastarello.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test