Skuadrat nga Manchesteri në garë për talentin brazilian - Bota Sot
Skuadrat nga Manchesteri në garë për talentin brazilian

Futboll

E shtunë, 20 tetor 2018

Skuadrat nga Manchesteri në garë për talentin brazilian

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 18:01
ilustrim

Manchester United dhe Manchester City gjatë verës do të kenë një garë të zjarrtë për të siguruar shërbimet e mesfushorit të Shakhtar, Fred.

Braziliani është në kontratë me skuadrën ukrainase deri në vitin 2023, mirëpo dy skuadrat nga Manchesteri do të mundohen që të nënshkruajnë me të.

Vlera momentale e 25 vjeçarit mendohet të sillet rreth 20 milionë euro, shumë e lehtë për dy skuadrat e Premierligës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test