Renovimi i ‘Stamford Bridge’ e ka shpëtuar Conten nga shkarkimi - Bota Sot
Renovimi i ‘Stamford Bridge’ e ka shpëtuar Conten nga shkarkimi

Futboll

E diel, 21 tetor 2018

Renovimi i ‘Stamford Bridge’ e ka shpëtuar Conten nga shkarkimi

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 19:14
Stadiumi i ri i Chelseat që pritet të rinovohet

Chelsea tash e një kohë është duke menduar për stadiumin e ri dhe shpenzimet e mëdha kanë bërë që të mos pushohet nga puna Antonio Conte.

Sipas burimeve të disa medieve italiane, Conte do t’i shpëtojë shkarkimit pas humbjes ndaj Watford.

Gazetarja Irma D’Alessandro e Sportmediaset, ka folur për RMC Sport duke shpjeguar arsyen se pse Conte do të qëndrojë.

“Ne kemi bërë një analizë të gjerë dhe e kemi kuptuar se nëse varet nga Roman Abramovich, trajneri do të qëndrojë”.

“Pronari nuk dëshiron ta largojë një trajner që e ka vazhduar kontratë deri ën vitin 2019 në mes të sezonit”.

“Nuk duhet të harrohet se Chelsea është duke menduar ta ndërtojë stadiumin e ri dhe nuk duan që të gjuajnë para kot”, ka thënë gazetarja.

Gjatë ditëve të fundit është folur shumë që Luis Enrique do të jetë zëvendësues i ri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test