Mungon sërish Dybala, kthehen Costa dhe Barzagli - Bota Sot
Mungon sërish Dybala, kthehen Costa dhe Barzagli

Futboll

E enjte, 15 nëntor 2018

Mungon sërish Dybala, kthehen Costa dhe Barzagli

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 19:41
Dybala

Dybala do të mungojë sërish për “Zonjën e Vjetër”, por janë rikuperuar Costa dhe Barzagli.

Douglas Costa është në skuadrën e Juventusit për ndeshjen me Fiorentinën të premten së bashku me Andrea Barzagli.

Costa mungoi në fitoren e thellë 7-0 kundër Sassuolos, ndërsa Barzagli ishte në formacion për këtë ndeshje, por u largua pas një shqetësimi të vogël në nxehje, Dytë janë gati për nesër.

Stefano Sturaro gjithashtu do të udhëtojë me skuadrën, ndërsa do të mungojnë Paulo Dybala, Juan Cuadrado, Blaise Matuidi dhe Benedikt Howedes.

Skuadra e Juventusit për përballjen me Fiorentinan: Buffon, Pinsoglio, Szczesny; De Sciglio, Chiellini, Benatia, Alex Sandro, Barzagli, Rugani, Lichtsteiner; Pjanic, Khedira, Marchisio, Asamoah, Sturaro, Bentancur; Higuain, Douglas Costa, Mandzukic, Bernardeschi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test