Messi po dhuron spektakël në “Mestalla”, ndalet vetëm nëse ia zhveshin fanellën - Bota Sot
Messi po dhuron spektakël në “Mestalla”, ndalet vetëm nëse ia zhveshin fanellën

Futboll

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Messi po dhuron spektakël në “Mestalla”, ndalet vetëm nëse ia zhveshin fanellën

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 22:44
Messi

Leo Messin nuk mund ta ndalësh ndryshe, vetëm nëse ia zhvishni krejtësisht fanellën.

Francis Coquelin në ndeshjen që po zhvillohet në Mestalla mes Valencias e Barcelonës, ia zhveshi fanellën pesë herë fituesit të Topit të Artë, i cili po dhuron spektakël, por portat mbeten edhe më tej të pa prekura.

Kurse mesfushori, Xabi Prieto, ishte viktimë tjetër e argjentinasit së bashku me ishin e Arsenalit, Francis Coquelin, që i dribloi me shumë lehtësi.

Barcelona është ajo që po dominon në posedim dhe në raste kundër Valencias, por dyja klubet pas 45 minutave të para kanë bërë vetëm nga dy goditje në portë.

Me këtë rezultat, Barça është rrugës për në finale të Copa del Rey, pas triumfit 1-0 në shtëpi javën e kaluar.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test