Edhe një humbje e Berishës në Australi - Bota Sot
Edhe një humbje e Berishës në Australi

Futboll

E shtunë, 17 nëntor 2018

Edhe një humbje e Berishës në Australi

Nga: Kemajl Goca Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 12:19
Besart Berisha

Ylli nga Kosova, Besart Berisha, me ekipin e tij Melbourne Victory nuk iu shkoi ashtu si planifikuan në tri javët e fundit, duke pësuar po aq humbje dhe kanë përkeqësuar edhe bilancin në renditje. Melbourne Victory para shikuesve të vet pësoi humbje me rezultat 2:1 nga Brisbane Roar, në ndeshjen e javës së 20 të kampionatit australian. Berisha u paraqit titullar deri në minutën e 73-të, por i dëshpëruar u largua nga fusha, pasi që nuk e ndalën të paktën një pikë. Për Melbourne Victory realizoi: Troisi (83’) dhe për Brisbanen: Macarrone (7’) e Holman (28’). Melbourne Victory është në vend të pestë me 26 pikë, ka katër me shumë se Brisbane, që gjendet një pozitë me poshtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test