Alisson: “Liverpool, PSG? Jam i fokusuar vetëm te Roma” - Bota Sot
Alisson: “Liverpool, PSG? Jam i fokusuar vetëm te Roma”

Futboll

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Alisson: “Liverpool, PSG? Jam i fokusuar vetëm te Roma”

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 18:29
Alisson

Alisson është i fokusuar vetëm te Roma dhe nuk dëshiron të dëgjojë për skuadra tjera.

Forma e mirë e Alisson këtë sezon, ka bërë që klube si Liverpooli, Paris Saint Germaini dhe Real Madridi të trokasin në derën e Romës për brazilianin.

Por, për “Sky Sport Italia”, Alisson tha se është i fokusuar te Roma kur u pyet për interesimin e klubeve të lartpërmendura.

“Jam duke menduar vetëm që të punoj më shumë te Roma dhe jam i fokusuar në atë që po bëj”, tha ai për Sky Sport Italia.

“Nuk e kam ditur se disa statistika do të më vendosin në mesin e më të mirëve në Evropë, po ashtu edhe për atë që jam portieri me më së shumti pritje, por kjo më bën të lumtur”, shtoi braziliani. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test