Egjipti zgjedhë Çeçeninë për “Rusia 2018”, strehohet afër xhamiave - Bota Sot
Egjipti zgjedhë Çeçeninë për “Rusia 2018”, strehohet afër xhamiave

Futboll

E martë, 16 tetor 2018

Egjipti zgjedhë Çeçeninë për “Rusia 2018”, strehohet afër xhamiave

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 18:59
ilustrim

Pjesa më e madhe e përfaqësueseve në Kupën e Botës kanë zjgedhur qytetet e mëdha për tu strehuar gjatë Kampionatit Botëror në Rusi. Por, ndryshe ka vendosur përfaqësuesja e Egjiptit. Kjo përfaqësuese do të vendoset në një hotel në zonën e krizës në Çeçeni.

Federata egjiptiane njofton se do të vendoset në Grozni.

Një nga arsyet për këtë vendim është prania e madhe e disa xhamive në këtë rajon. Argjentina, Portugalia, Gjermania, Meksika dhe disa përfaqësuese të tjera do të vendosen në Moskë, ndërsa Brazilia ka blerë hotel personal në Soçi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test