Thiago lë prapa lëndimin e rëndë - Bota Sot
Thiago lë prapa lëndimin e rëndë

Futboll

E martë, 16 tetor 2018

Thiago lë prapa lëndimin e rëndë

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 19:25
Thiago Alcantara

Thiago Alcantara e ka lënë pas lëndimin dhe është rikthyer në stërvitje të plotë me ekipin.

Lajmin e ka konfirmuar trajneri, Jupp Heynckes, teksa tha se nuk do të grumbullohet edhe për ndeshjen kundër Schalke 04, por që do të jetë i gatshëm nga java e ardhshme.

“Thiago është stërvitur mirë, por nuk është në skuadër për ndeshjen e nesërme. Jemi të lumtur që një lojtar si Thiago është kthyer”, tha Jupp Heynckes.

Thiago mungon që nga 23 nëntori i vitit të kaluar kur ishte lënduar në fitoren 2:1 të Bayern Munich kundër Anderlechtit në Champions League. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test