Pesë arsyet pse Real Madrid mund të fitojë ndaj PSG-së - Bota Sot
Pesë arsyet pse Real Madrid mund të fitojë ndaj PSG-së

Futboll

E martë, 23 tetor 2018

Pesë arsyet pse Real Madrid mund të fitojë ndaj PSG-së

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 18:47
Ilustrim i Guardianit

Për një klub që ka një kohë të vështirë për të fituar kundër PSG , titulli është mjaft i hapur, apo jo?

Real Madrid po kalon një nga momentet më të vështira në këto 8 vitet e fundit. Një ndeshje, ata humbën pikë me Levanten dhe në të ardhmen, ata mundën një Real Sociedad 5:2 në "Santiago Bernabeu".

Dhe pastaj eshte Paris-Saint Germain. Gjigantët francezë kishin një verë fantastike në merkaton e transferimeve, ku nënshkruan me dy yje si: Kylian Mbappe dhe Neymar Jr. Së bashku me sulmuesin Edinson Cavani, ata kanë formuar ndoshta sulmin më të mirë të Evropës, që pothuajse do të shkatërrojë çdo kundërshtar në planet.

Në të vërtetë, ata kanë shënuar 76 gola në 25 ndeshje në Ligën 1 këtë sezon, që është pak më shumë se 3 gola për një lojë, duke u bërë sulmi më i mirë i Evropës.

5 arsyet pse Real Madrid mund të fitojë ndaj PSG në UEFA Champions League:
5- Eksperienca
4- Sulmues më te mirë
3- Përmasa më e mirë e skuadrës
2- I munden djajte
1- Dashuria per UEFA Champions League.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test