Allegri nuk i humb shpresat: Mëkat që nuk fituam, por do kalojmë në çerekfinale - Bota Sot
Allegri nuk i humb shpresat: Mëkat që nuk fituam, por do kalojmë në çerekfinale

Futboll

E hënë, 19 nëntor 2018

Allegri nuk i humb shpresat: Mëkat që nuk fituam, por do kalojmë në çerekfinale

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 23:47
Massimiliano Allegri

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij, por jo edhe me rezultatin 2-2 ndaj Tottenhamit.

Por, ai nuk është i shqetësuar, sepse beson se ka lojtarët e duhur për të kaluar më tej në këtë garë.

“Ishte ndeshje e mirë, Juventus bëri pak gabime dhe këto nga shkaku i presionit”, tha Allegri.

“Mëkat që nuk fituam, por ne kemi gjithçka për të kaluar në çerekfinale”, u shpreh ai në fund.

Ndeshja e kthimit ndërmjet këtyre dy skuadrave do të zhvillohet më 18 mars në “Wembley” të Londrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test