Shqipëria humb Panuccin, mediat italiane ia zbulojnë klubin e ri - Bota Sot
Shqipëria humb Panuccin, mediat italiane ia zbulojnë klubin e ri

Futboll

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Shqipëria humb Panuccin, mediat italiane ia zbulojnë klubin e ri

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 15:23
Cristian Panucci

Mediumi italian e shikon strategun e Kombëtares kuqezi si një mundësi për të drejtuar stolin e SPAL-it, që është nisur vrullshëm drejt Serisë B.

“La Nuova Ferrara”, e cila është mediat e qytetit të Ferrarës ku gjendet edhe ekipi i SPAL, ka publikuar sot një lajm me kryefjalë teknikun e KombëtaresShqiptare, Cristian Panucci.

Mediumi italian e shikon strategun e Kombëtares kuqezi si një mundësi për të drejtuar stolin e SPAL-it, që është nisur vrullshëm drejt Serisë B.

“Dje, ka dalë në skenë edhe emri i Christian Panuccit, ish-mbrojtës i Milanit, Real Madridit, Interit dhe Romës, ish-zëvendës i Capelos te Rusia, trajner i Livornos dhe Ternanës dhe aktualisht trajneri i Kombëtares shqiptare, nga e cila mund të shkëputet për të marrë drejtimin e një pankine në Itali”, shkruan “La Nuova Ferrara”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test