Zbulohet arsyeja se pse Mbappe refuzoi Realin dhe shkoi te PSG - Bota Sot
Zbulohet arsyeja se pse Mbappe refuzoi Realin dhe shkoi te PSG

Futboll

E martë, 13 nëntor 2018

Zbulohet arsyeja se pse Mbappe refuzoi Realin dhe shkoi te PSG

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 19:07
Mbrappe

Arsyeja kryesore se pse Mbappe zgjodhi PSG-në ka qenë projekti afatgjatë i klubit dhe garancia për formacionin startues.

Mediat ndërkombëtare kanë zbuluar arsyen se pse Kylian Mbappe zgjodhi PSG-në para Real Madridit.

Gjiganti spanjoll ishte favorit për të marrë talentin francez, mirëpo në fund ndodhi befasia.

Arsyeja kryesore se pse Mbappe zgjodhi PSG-në ka qenë projekti afatgjatë i klubit dhe garancia për formacionin startues.

Këtë të fundit nuk ia garantonte Real Madridi, pasi që e ardhmja e Zinedine Zidane nuk është e qartë.

Kësisoj, Mbappe zgjodhi sigurinë dhe deri më tani duket se nuk ka gabuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test