Manchester City heq qafesh edhe Chelsean - Bota Sot
Manchester City heq qafesh edhe Chelsean

Futboll

Manchester City heq qafesh edhe Chelsean

Nga: Kemajl Goca Më: 4 mars 2018 Në ora: 18:52
Oamje nga ndeshja e sotme

Skuadra e Manchester Cityt pothuajse e ka siguruar titullin e kampionit, edhe pse deri në fund janë edhe nëntë ndeshje. City me fitoren minimale me rezultat 1:0 kundër Chelseas, ka përforcuar fuqishëm pozitën e parë. Në minutën e 46-të, David Silva për bukuri asistoi deri te Bernardo Silva, ky i fundit nga afërsia tundi portën e Courtois dhe 1:0. Pep Guardiola, trajner i Cityt, gjithsesi se është i lumtur, për shkak se fitoi dhe tri pikë të mëdha dhe tani me qetësi i presin nëntë javët e fundit, ndërsa trajneri i Chelseat, Antonio Conte, mbeti duarbosh nga ky udhëtim. Manchester City kryeson me 78 pikë, ka 18 më shumë se Liverpooli në vend të dytë, kurse Chelsea renditet në vend të pestë me 53 sosh.    

Liga e Anglisë

Man. City- Chelsea       1:0 (0:0)

Brighton-Arsenal 2:1 (2:1)

Liverpool-ewcastle (Sa.)        2:0 (1:0)

Tottenham-Huddersfield      2:0 (1:0)

Watford-West Brom    1:0 (0:0)

Leicester-Bournemouth        1:1 (0:1)

Swansea-West Ham     4:1 (2:0)

Southampton-Stoke    0:0 (0:0)

Burnley-Everton 2:1 (0:1)

Tabela

1. Manchester City      29     25     3       1       78

2. Liverpool                  29     17     9       3       60

3. Manchester United           28     18     5       5       59

4. Tottenham               29     17     7       5       58

5. Chelsea  29     16     5       8       53

6. Arsenal            29     13     6       10     45

7. Burnley            29     10     10     9       40

8. Leicester                   29     9       10     10     37

9. Watford          29     10     6       13     36

10. Brighton                 29     8       10     11     34

11. Everton                   29     9       7       13     34

12. Bournemouth                  29     8       9       12     33

13. Swansea                 29     8       6       15     30

14. West Ham              29     7       9       13     30

15. Huddersfield          29     8       6       15     30

16. Newcastle              29     7       8       14     29

17. Southampton                  29     5       13     11     28

18.  Crystal Palace                 28     6       9       13     27

19. Stoke        29     6       9       14     27

20. West Brom             29     3       11     15     20

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test