Përlotet Buffon në varrimin e futbollistit - Bota Sot
Përlotet Buffon në varrimin e futbollistit

Futboll

Përlotet Buffon në varrimin e futbollistit

Më: 8 mars 2018 Në ora: 13:13
Ilustrim

Kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori, u përcoll sot për në banesën e fundit, pas vdekjes si pasojë e një ataku kardiak. Në ceremoninë e lamtumirës së 31-vjeçar, morën pjesë shumë figura të nderuara të sportit, ku nuk munguan as futbollistët e Juventusit, skuadrës që urrehet deri në “vdekje” nga tifozët e Fiorentinës, për shkak të “tradhëtive” të disa lojtarëve të cilët kanë braktisur skuadrën nga Firence, për t’iu bashkuar bardhezinjve.

Por kur bëhet fjalë për raste të dhimbshme, urrejtja sportive lihet mënjanë, dhe të gjithë bëhen bashkë. Në momentin kur futbollistët e Juventusit po i bashkoheshin kortezhin mortor, në sheshin ku ndodheshin tifozët e Fiorentinës kanë shpërthyer duartrokitjet, ndërkohë kapiteni i “zonjës së vjetër”, Xhixhi Buffon, nuk i ka kursyer lotët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test