Aubameyang: Kam qenë me fat që kam qenë pjesë e Milan-it - Bota Sot
Aubameyang: Kam qenë me fat që kam qenë pjesë e Milan-it

Futboll

Aubameyang: Kam qenë me fat që kam qenë pjesë e Milan-it

Më: 8 mars 2018 Në ora: 19:04
Pierre-Emerick Aubameyang

Sulmuesi i Arsenal, Pierre-Emerick Aubameyang, ndihet shumë më fat që është rritur tek akademia e Milan. Sulmuesi ka luajtur me ekipet e moshave të kuqezinjve, por nuk është aktivizuar në asnjë ndeshje zyrtare para se të transferohej te Saint-Etienne.

Tani, ai është transferuar tek Arsenal dhe do ta ndjekë ndeshjen e Europa League kundër Milan nga shkallët e stadiumit. “Kur kam qenë te Milan isha shumë i ri, pa eksperiencë”, ka kujtuar sulmuesi. “Por atje kam mësuar si të bëhesha një futbollist profesionist”.

“Isha me fat sepse atje kishte shumë lojtarë të mëdhenj, si Maldini, Nesta, Kaka, Seedorf, Ronaldo. Unë siha i turpshëm, por i shikoja ata kur luanin dhe kam mësuar shumë duke e bërë këtë. Familja ime? Ata do të mbështesin Arsenal-in natyrisht, edhe pse të gjithë ne jemi rritur në Milano”, ka thënë Aubameyang.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test