Pse Henrikh Mkhitaryan në garat europiane mban numrin 77 e jo 7? - Bota Sot
Pse Henrikh Mkhitaryan në garat europiane mban numrin 77 e jo 7?

Futboll

Pse Henrikh Mkhitaryan në garat europiane mban numrin 77 e jo 7?

Më: 8 mars 2018 Në ora: 19:38
Ilustrim

Pas largimit të Alexis dhe zëvendësimit me armenianin Mkhitaryan, ky i fundit mori vendin e të parit që ishte numri 7 në fanellë.

Por, pavarësisht kësaj UEFA nuk lejon që dy lojtarë të jenë të regjistruar me të njëjtin numër brenda një sezoni dhe si pasojë Mkhitaryan merr numrin 77, si një zëvendësim të numrit 7.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test