Krenaria e Kosovës, Valon Berisha shpallet Njeriu i Ndeshjes ndaj Dortmund - Bota Sot
Krenaria e Kosovës, Valon Berisha shpallet Njeriu i Ndeshjes ndaj Dortmund

Futboll

Krenaria e Kosovës, Valon Berisha shpallet Njeriu i Ndeshjes ndaj Dortmund

Më: 8 mars 2018 Në ora: 21:40
Foto nga ndeshja

Berisha është vlerësuar si lojtari më i mirë i Salzburgut në fitoren 2-1 kundër Borussia Dortmundit në “Signal Iduna Park”.

Salzburgu ka marrë fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë në Eruopa League kundër Borussia Dortmundit, duke triumfuar 1-2 në udhëtim.

Dy golat për mysafirët i shënoi mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Valon Berisha në minutat 48’të dhe 56’të, i cili u vlerësua si më i miri për mysafirët, dhe i treti në këtë ndeshjes, pas Castros dhe Schurrles.

Sfida e kthimit zhvillohet javën e ardhshme në “Red Bull Arena”, ja notat e lojtarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test