Strakosha nuk mjafton për Lazion, Marseille e Sporting bëjnë detyrën - Bota Sot
Strakosha nuk mjafton për Lazion, Marseille e Sporting bëjnë detyrën

Futboll

Strakosha nuk mjafton për Lazion, Marseille e Sporting bëjnë detyrën

Më: 8 mars 2018 Në ora: 23:13
Tomas Strakosha

Lacio barazoi 2-2 ndaj Dinamos së Kievit në një ndeshje ku portieri shqiptar Tomas Strakosha ishte vendimtar me pritjet e tij. Italianët shënuan dy herë me Immobile dhe Anderson por nuk morën dot epërsinë dhe në Ukrainë tashmë do tu duhet të fitojnë për tu kualifikuar.

Marseja përfitoi nga mbështetja e madhe në stadiumin ‘Velodrome’ për të mundur 3-1 Atletik Bilbaon. Golat në rrjetën e baskëve erdhën nga Paje’ dhe dy herë Okampos, sukses që i jep transalpinëve rolin e favoritit. Finalja e Europa Ligës do të zhvillohet në 16 Maj në stadiumin e Lionit.

Fitore mori edhe Leipzig, 2-1 ndaj rusëve të Zenith, por skuadra e Mancinit mund të shpresojë te përmbysja, javën e ardhshme në Shën Peterburg.

Në sfidën tjetër, ashtu siç pritej, Sporting Lisbona fitoi 2-0 ndaj Victoria Plzenit, duke prekur çerekfinalet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test